Πέρασε από τα Γιάννενα η Ξάνθη (vid)

Καλύτερη η Ξάνθη, κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, για τη Superleague K17! Οι Ακρίτες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και μπόρεσαν να προηγηθούν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, στο 43′ ο Σουλεϊμάν «γέμισε» στην αντίπαλη περιοχή με εκτέλεση φάουλ, με τον Ιωάννου να βρίσκει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 0-1 της Ξάνθης!

Το 0-2 ήρθε γρήγορα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και ουσιαστικά «κλείδωσε» η νίκη για τους φιλοξενούμενους. Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ζουμπουλίδης με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο ματς.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας (77′ Εμβραίζογλου), Τάτσης, Κώστας, Γώγος, Τσούνης (73′ Λάγκας), Λιάππης, Λιάσος, Ε. Παπαδόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος (77′ Πήλιος), Γιωτάκης (59′ Λώλης).

ΞΑΝΘΗ (Νίκος Κεχαγιάς): Ζουρνατζίδης, Τριανταφύλλου, Λεοντσάκος, Θυμιάνης, Τενεκές, Γράδας, Μελιόπουλος, Ζουμπουλίδης (79′ Γκασιμπαπαζίδης), Ιωάννου, Δουλγέρης, Σουλειμάν.

* Η φωτογραφία και τα βίντεο είναι από την ιστοσελίδα passports.gr.