Πέρασε με τεσσάρα από το Περιστέρι!

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο οι Κ15 του Παναθηναϊκού πήραν εύκολα τη νίκη στην έδρα του Ατρόμητου με 4-1, για το Νότιο όμιλο της Superleague Κ15!

Οι πιτσιρικάδες των «πρασίνων» κατάφεραν μέχρι το 60′ να προηγούνται στο ματς με 4-0…

Στο 21′ ο Τόρρα βρέθηκε τετ α τετ και δεν αστόχησε ανοίγοντας το σκορ. Μόλις δέκα λεπτά αργότερα ο Κωστόπουλος, έπειτα από ωραία συνεργασία σε εκτέλεση κόρνερ, βρέθηκε σε θέση βολής εντός περιοχής και σημείωσε το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, είχε δοκάρι με τον Παυλάκη και μέσα σε 5 λεπτά τελείωσε ουσιαστικά την αναμέτρηση. Στο 54′ ο Δημοσθενιάδης πήρε το «ριμπάουντ» από σουτ του Κωστόπουλου και σκόραρε για το 3-0, ενώ ο Τσοντάκης στο 60′ διαμόρφωσε το 4-0.

Από την άλλη ο Ατρόμητος διαμόρφωσε στο 72′ το τελικό 1-4 στον αγώνα, με το γκολ του Οικονόμου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πέτρος Κοντοβράκης): Νικολακόπουλος, Λεουνάκης, Ράπτης, Ζάννης, Καραμάνης, Οικονόμου, Γεροδημήτρης, Δαλαμήτρας, Παροτσίδης, Καλομοίρης, Μπάπκας, ενώ έπαιξαν και οι Παρασχάκης, Σάσσαλος, Πάζα, Μουντές, Λάγγας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Π. Αυγερινός, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γογουβίτης, Κωστόπουλος, Φρόκου (70′ Ζούγρας), Δημοσθενιάδης (61′ Αρσενίου), Κρυπαράκος (66′ Φ. Αυγερινός), Τόρρα (75′ Πουλιάνος), Τσοντάκης (79′ Γαρμπής).