Τελευταiα Νeα:

Πέρασε με τεσσάρα ο Παναθηναϊκός από τον Ηρακλή!

Τις δέκα συνεχόμενες νίκες συμπλήρωσαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, περνώντας με 4-2 από τη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Ηρακλή, για τη Superleague K20!

Οι «πράσινοι» έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό τους. Μόλις στο 8′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον πρώτο τους σκόρερ, Πίσπα, μετά από πάσα του Θεοχάρη. Ο Ηρακλής αντέδρασε και στο 26′ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ευθυμίου, αλλά στο 44′ ο Παναθηναϊκός πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Θεοχάρη, μετά από ωραίο συνδυασμό των Μίγγου, Αγγελόπουλου και Πίσπα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι νωρίς οι «πράσινοι» βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν, αφού μόλις στο 47′ ο Παπανικολάου «έγραψε» το 1-3. Με τους γηπεδούχους ξανά να απαντούν σχετικά νωρίς και στο 53′ μείωσαν σε 2-3 με τον Ζιώγα. Αλλά ο Παναθηναϊκός «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη του λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 68′ με σκόρερ και πάλι τον Παπανικολάου.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο Κορωπί τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, στο ντέρμπι της αγωνιστικής της Superleague K20!

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Γουνόπουλος, Τσαλταμπασίδης, Δραγάνης (66′ Αλοπούδης), Μυλωνάς, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (85′ Αποστόλου), Ευθυμίου, Τσεγκάι, Ζιώγας, Δαμουλάκης (41′ Ζανάκης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Ντόκο, Ξηρός (67′ Αποστολάκης), Ζερβόπουλος, Μαυρομάτης, Μίγγος, Παπανικολάου (72′ Μπουζούκης), Θεοχάρης, Αγγελόπουλος, Κουντουριώτης (69′ Βαλμάς), Πίσπας.