Πέρασε με χατ τρικ του Μπότου

Χωρίς πρόβλημα οι Νέοι της ΑΕΚ πήραν τη νίκη με 3-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλων Σμύρνης, για την 30η αγωνιστική της Superleague Κ20.

Πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Γιάννης Φοίβος Μπότος, ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ της ΑΕΚ στον αγώνα. Συγκεκριμένα στο 40′ έκανε το 0-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα «έγραψε» το 0-2 και το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Σταματίου, Ρόδης, Διονέλλης, Γεωργακόπουλος, Πετράς, Κατσάρας, Κόκκορης (46′ Πελέκης) Καριμπίδης (46′ Βεντούρας) Σαρρηγιάννης, Παππάς (65′ Μεσσήνης).

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Μωραϊτάκης (65′ Μαλισόβας) Τσιβελεκίδης (70′ Κολιμάτσης) Μπούσης, Τάμπας, Σαρδέλης, Μπότος, Μούλτσιας, Γιούσης, Ρούσσος (65′ Κόφι).