Πέρασε ο Παναθηναϊκός και το εμπόδιο του Αστέρα!

Δεν μπόρεσε ο Αστέρας Τρίπολης να σταθεί εμπόδιο στην πρωτιά του Παναθηναϊκού! Οι «πράσινοι» νίκησαν τους Αρκάδες στο Κορωπί με 2-1 και συνεχίζουν στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Superleague Κ17.

Μόλις στο 11′ ο Τζαβίδης έκανε το 1-0 στο ματς, ενώ δύο λεπτά μετά ο Ζαγαρίτης σημείωσε το 2-0 για τους γηπεδούχους!

Ο Αστέρας από την άλλη στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να μειώσει και να διαμορφώσει το 2-1 στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Τανουσάι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστοδούλης, Βαγιαννίδης, Καλαμπόκας, Σπίνος, Σαντικάι, Μαυρουδής, Τζαβίδας, Σερπέζης, Μπούτσι, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, ενώ έπαιξαν και οι Καραγιάννης, Ηλιάδης, Αλεξανδρόπουλος, Τσιμπόκας, Σαμαράς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Μανουσιάδης, Σταθόπουλος, Βασιλικόπουλος, Ζορμπάς, Μιχελής, Τανουσάι, Μπλάτσος, Κωτσόπουλος, Ντίνος, Μιχόπουλος, Χριστόπουλος, ενώ έπαιξαν και οι Διονυσόπουλος, Μπέρκης, Αλημίσης.