Πέρασε ο ΠΑΟΚ από τα Γιάννενα

Τη νίκη με 3-0 εκτός έδρας, κατάφεραν να πάρουν οι Κ15 του ΠΑΟΚ κόνρτα στον ΠΑΣ Γιάννινα για τον Βόρειο όμιλο του πρωταθλήματος.

Οι Θεσσαλονικείς από την αρχή του αγώνα μπήκαν δυνατά και στο 10′ δοκάρι με τον Κουλιεράκη, αλλά παρά τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου έμεινε το 0-0. Αντιθέτως, ακυρώθηκε γκολ του ΠΑΣ στο 32′ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ κατάφερε να σημειώσει και τα γκολ που ήθελε για τη νίκη.

Στο 43′ ο Κωσταντέλιας με πλασέ από κοντά μετά από απόκρουση του Ψεύτη, έκανε το 0-1, ενώ το 0-2 ήρθε στο 74′ από τον Κούτσια και τέσσερα λεπτά μετά ο Μπουρνέλης «έγραψε» το 0-3!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Τάσος Ανθυμιάδης): Ψεύτης, Σακκάς, Περβανάς, Ντούκας, Τσιούτσιος, Παππάς, Μάκης, Μπούμπας (75′ Σταύρου), Καφεντζής (60′ Κύρκος), Ζώνιος (74′ Τασιούλας), Παπαστράτος (52′ Δημητρέλος).

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μήττας): Τσιόπτσης, Χνάρης, Καράκουτης, Θεοδωρίδης, Μανωλιούδης, Κουλιεράκης (72′ Ρούτσης), Κιτσάκης (72′ Παϊραζίδης), Κουίδης (54′ Στοΐνοβιτς), Κούτσιας (72′ Μπουρνέλης), Μανεσίδης (67′ Ταϊτζόγλου), Κωνσταντέλιας.