Πέρασε σαν… σίφουνας ο Πλατανιάς από τη Λάρισα!

Πραγματοποιώντας μία ακόμη καλή εμφάνιση το τμήμα κάτω των 20 ετών του Πλατανιά κατάφερε να περάσει εύκολα από την έδρα της Λάρισας και να πάρει τη νίκη με το ευρύ 5-0 για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι Κρητικοί ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά επιθετικοί και μπόρεσαν να πάρουν ένα προβάδισμα με 0-3, γεγονός το οποίο δεν άφησε καθόλου περιθώρια αντίδρασης για την ΑΕΛ στο δεύτερο μέρος.

Στο 17′ οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Σκουλουδάκη, ενώ με την ολοκλήρωση του μισάωρου στο ματς ο Παπανικολάου σημείωσε το 0-2 και ο ίδιος παίκτης στο 37′ «έγραψε» το 0-3!

Ο Πλατανιάς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και στο 58′ ο Σκουλουδάκης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 0-4 και το τελικό 0-5 διαμόρφωσε στο 67′ ο Αμαραντίδης.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Κουτογλίδης, Καλούσης, Καρατάσιος (Ντιντής), Γ. Κυρίτσης, Αναγνώστης (Καλφούτζος), Γεωργακόπουλος, Παπαγεωργίου, Καραλούλης, Χατζής (Τζέκα), Νούσιος, Μακρής.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Βασιλάκης(61′ Μερόλι), Λέκα, Αμπνέλ (70′ Σπίντος), Λάμτζε, Τσακμάκης, Παπανικολάου, Ροσάκης(75′ Γ. Αμαραντίδης), Α. Αμαραντίδης, Σκουλουδάκης, Αμπντούν.