Τελευταiα Νeα:

Πήρε αυτό που ήθελε η ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό στο γήπεδο των Βριλησσίων με σκορ 1-1, για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague Κ17. Οι γηπεδούχοι αυτό που ήθελαν ήταν να μην χάσουν και επιτρέψουν στους «ερυθρόλευκους» να πλησιάσουν στην πρώτη θέση και έτσι διατήρησαν τη διαφορά που είχαν από πριν στους 9 βαθμούς!

Όπως αναμενόταν οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί οι οποίοι μπήκαν δυνατά στο ματς, αφού ήθελαν οπωσδήποτε τους βαθμούς της νίκης και δημιούργησαν δύο καλές ευκαιρίες με τους Τσιριγώτη και Βοΐλη χωρίς όμως να σκοράρουν και η ΑΕΚ ήταν αυτή που στο 37′ είχε τη φάση του ημιχρόνου με τη βοήθεια της τύχης, αφού σε σέντρα του Μωραϊτάκη ο Γκοτζαμανίδης πήγε να διώξει την μπάλα χωρίς όμως να την βρει όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να πάει προς την εστία της ομάδας του αλλά να σταματήσει στο δοκάρι του Νικοπολίδη!

Στο 45′ όμως ο Ολυμπιακός… ισοφάρισε στα δοκάρια όταν ο Φυτόπουλος «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων!

Παρά το γεγονός, λοιπόν, ότι υπήρξαν φάσεις στο πρώτο ημίχρονο έλειψε η ουσία που είναι το γκολ κάτι που… ήρθε στο δεύτερο μέρος. Στο 58′ ο Νταούλιας εκμεταλλεύτηκε τη λάθος έξοδο του Νικοπολίδη και με πλασέ άνοιξε το σκορ στον αγώνα και ο Ολυμπιακός κατάφερε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την κεφαλιά του Βοΐλη!

ΑΕΚ (Μάρκος Δήμος): Τσοπανόπουλος, Τριάντης, Βασιλόπουλος, Μπογκτάνι, Κολιμάτσης, Πετρίδης, Μπότος, Μωραϊτάκης, Σαρδέλης, Σαχσανίδης. Νταούλιας, έπαιξαν και οι Βλάχος, Σταμούλης, Στυλιανόπουλος, Λαζάρι, Μπακίρης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Γαλούπης, Παπαδόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης, Τσιριγώτης, Φυτόπουλος, Βοϊλης, Κατσούκης, Ντουμανης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Οικονομίκος, Φέκας, Σταυρόπουλος, Ζιάκας, Μπουλάρι.