Πήρε αυτό που ήθελε και έφυγε!

Τη νίκη με 0-2 πήρε ο Πανιώνιος απέναντι στον Λεβαδειακό για τη 15η αγωνιστική της Superleague K20! Οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να σκοράρουν σχετικά νωρίς στον αγώνα και στη συνέχεια κατάφεραν να φτάσουν και στο 0-2 του ματς.

Στο 20′ ο Γιαννής είχε δοκάρι, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Σουσώνης εκτέλεσε το κόρνερ με τον Μίκο να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

Ο Λεβαδειακός στο δεύτερο ημίχρονο είχε μία καλή ευκαιρία για την ισοφάριση, όταν στο 75′ ο Πορής πλάσαρε και ο Αστράς ενέργησε σωστά διατηρώντας την εστία του ανέπαφη.

Έτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αποστόλου μετά από ατομική ενέργεια πλάσαρε για το τελικό 0-2 στον αγώνα!

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Βλαβιανός, Φάσσας, Ματσοτάι, Λιάγκας, Βήχος, Αργυρίου, Κουκοβίνος, Νίκας, Μυτακίδης, Δήμος, ενώ έπαιξαν και οι Παχούμης, Πορής, Τσίμπος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Μπέτσας, Αγγέλης, Γιαννής, Μίκο, Ατζέλι, Τσιντώνης, Ζώτος (65′ Τσακυργιάννης), Σουσώνης (85′ Φλαμπούρης), Αποστόλου, Μαχαίρας (72′ Γρηγορόπουλος).