Πήρε βαθμό στην Κρήτη ο ΠΑΣ

Τον έναν βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει ο ΠΑΣ Γιάννινα στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Superleague K20 με αντίπαλο τον Πλατανιά. Η ομάδα των Ιωαννίνων πήρε το τελικό 1-1, καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθούν στο ματς.

Συγκεκριμένα, στο 29′ ο Ι. Ψαρράς «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ στην αντίπαλη περιοχή και ο Μαυροπάνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Κρητικών για το 0-1! Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 50′ με σκόρερ τον Ουές.

Να σημειωθεί πως ο ΠΑΣ τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μασούρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Ουές, Βασιλάκης (77′ Μαθιουδάκης), Αμπνέλ, Λάμτζε, Ζίκο, Ρουσάκης (84′ Λέκα), Παπανικολάου, Καμπόσος, Σκουλουδάκης, Παπαδάκης (62′ Μότσουλιακ).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, N. Ψαρράς, Κιτσάκης, Ζήκος, Μαυροπάνος, Λαμπίρης, Αλεξίου (83′ Λιάσος), Μασούρας, Γκλεγκλές (85′ Σιχλιμοίρης), I. Ψαρράς, Μούτσιος.