Πήρε βαθμό στο Ρέντη ο Παναθηναϊκός και άφησε τον Ολυμπιακό εκτός τίτλου!

Το τελευταίο του… χαρτί έπαιζε ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα των Νέων απέναντι στον Παναθηναϊκό στο Ρέντη! Οι «ερυθρόλευκοι» όμως δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα, με τους «πράσινους» να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 0-0.

Έτσι η ομάδα του Πειραιά ουσιαστικά βγαίνει πλέον εκτός διεκδίκησης του τίτλου, καθώς βρίσκεται 8 βαθμούς πίσω από την κορυφή, όπου βρίσκεται ο Παναθηναϊκός.

Το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τον Ολυμπιακό να έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να καταφέρνει να φτάσει στο γκολ. Πάντως, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης λίγο έλειψε να «κλέψει» μία από τις δύο ομάδες τη νίκη, όταν στο 88′ ο Μπουλάρι είχε καλή στιγμή και δύο λεπτά με τον Τσιριγώτη και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από την άλλη το σουτ του Σούλτσε από κοντινή απόσταση πέρασε άουτ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Καράδαης, Πανάγου, Γαλούπης, Λάμπρου, Αγιώτης, Τσερκώνης, Κουγιός (82′ Τσιριγώτης), Ξενιτίδης, Βάρκας, Χατζηϊωαννίδης (72′ Κατσούκης), Βοΐλης (67′ Μπουλάρι).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Μαυρομμάτης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Κουντουργιώτης (63′ Δημήτρουλας), Εμμανουηλίδης (73′ Σούλτσε), Σέζου, Μπουζούκης, Αποστολάκης (82′ Ζερβόπουλος).