Πήρε και αυτό το ντέρμπι ο Παναθηναϊκός!

Συνεχίζει ακάθεκτος ο Παναθηναϊκός στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Superleague K20, παίρνοντας και το ντέρμπι κορυφής με τον Ατρόμητο, εκτός έδρας! Οι «πράσινοι» κατάφεραν και πήραν την εκτός έδρας νίκη με 1-0 και είναι πλέον 6 βαθμούς μπροστά από τον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ, με τους Θεσσαλονικείς να παίζουν την Κυριακή με τον Πανιώνιο στη Γλυφάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο ματς και είχε δύο καλές ευκαιρίες με τους Παυλή και Νταβιώτη, αλλά σε καμία απ’ αυτές δεν μπόρεσε να έχει την ουσία…

Οι «πράσινοι» στο δεύτερο μέρος ανέβασαν την απόδοσή τους και μπόρεσαν να κερδίσουν μέτρα στο γήπεδο και να σημειώσουν το γκολ που έκανε και τη διαφορά στον αγώνα!

Στο 71′ ο Μπουζούκης «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Θεοχάρης σηκώθηκε για την κεφαλιά μαζί με ποδοσφαιριστή του Ατρομήτου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κίναλη για το 0-1!

Τέσσερα λεπτά μετά ο Ατρόμητος έμεινε με δέκα παίκτες, εξαιτίας δεύτερης κίτρινης κάρτας του Ιμέρι, για διαμαρτυρία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Τάμπας, Βιταλιώτης, Παπαδογιωργάκης, Λώλος, Χατζοβασιλάκης, Νταβιώτης, Ιμέρι, Τριμάτης, Παυλής, Τσεκερίδης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κωτσίκος, Χιλάι, Κοεχλέρ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος-Κώστας Ταράσης): Ξενόπουλος, Παλασκώνης, Μανιδάκης, Θεοχάρης, Ζωγραφάκης, Σκεντεράι, Αποστολάκης, Σέχου, Μπουζούκης, Δημήτρουλας, Πίσπας. Έπαιξαν και οι Ξεπαπαδάκης, Βλαχόπουλος, Καλομοίρης.