Πήρε… μπροστά ο Αστέρας μετά το 85′ και το 2-0 το έκανε 2-2!

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Αστέρας Τρίπολης και ΑΕΚ σε ένα ωραίο ματς για το Νότιο όμιλο της Super League K17. Οι Αρκάδες κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της ΑΕΚ με το τελικό 2-2.

Οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να προηγηθούν με 2-0 στο ματς, χάρη στα γκολ του Κοσίδη. Στο 64′ με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 70′ σημείωσαν το 2-0!

Παρά όμως το 2-0 της ΑΕΚ, ο Αστέρας μπόρεσε να αντιδράσει και να μειώσει αρχικά σε 2-1 με το γκολ του Γουσέτη στο 85′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιχόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

ΑΕΚ (Γιώργος Αλεξούδης): Καλούδης, Λιωνής, Μαντζουρανάκης (76′ Τζιάτζιος) Γκέγκα, Κώτσιος, Πανταζέλος, Δημητρίου (81′ Ζελενίτσας) Τσιγαρίδης (46′ Κοσίδης) Κάτσικας (75′ Λουκάς) Τσαρούχας, Παναγιωτόπουλος (56′ Τζαφάρι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Βαλληνδράς, Δούρος, Χριστόπουλος, Γκίκα, Αλέμης, Προύντζος (73′ Ανανιάδης), Αντωνάκης, Τσιράκης (83′ Αδαμόπουλος), Μπέρκης, Μιχόπουλος, Γουσέτης.