Πήρε… μπροστά ο Βοΐλης!

Λίγα 24ωρα μετά το γκολ που πέτυχε απέναντι στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας για το Youth League, ο επιθετικός των Νέων του Ολυμπιακού, Αλέξανδρος Βοΐλης, μαζί με τον Μάριο Βρουσάι, ήταν οι πρωταγωνιστές στην αναμέτρηση της Superleague K20 απέναντι στην Κέρκυρα, εκτός έδρας.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη με 3-0 και βρίσκονται επτά βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Στο 39′ ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Μάριο Βρουσάι. Ο Κώστας Κιρτζιαλίδης έβγαλε ωραία πάσα και ο Βρουσάι μέσα από την περιοχή με σουτ έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 46′ ο Ολυμπιακός διπλασιάζει τα τέρματα του. Μετά από έξοχη ασίστ του Βρουσάι ο Αλέξανδρος Βοϊλης βρίσκει με πλασέ δίχτυα και κάνει το 2-0. Ο ίδιος παίκτης σημειώνει και το 3ο γκολ της ομάδας μας στο 74′ αφού εκμεταλλεύτηκε με ωραίο τρόπο την αμυντική αδράνεια των παικτών της Κέρκυρας.

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει με νίκες στο Πρωτάθλημα και θ’ αγωνιστεί την Παρασκευή (1/12) εντός έδρας με τον Απόλλων Σμύρνης για την 13η ημέρα της διοργάνωσης.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Θανάσουλας, Βλάχος, Τσάνης, Γκίτσης, Παναγιωτίδης, Κέντρος, Τρεπεκλής, Ντα Σίλβα, Σπαχίου, Μίσκου, Μπάρδος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Αγιώτης, Λάμπρου, Κουγιός (79′ Χατζηιωαννίδης), Πανάγου, Πέιος, Ξενιτίδης, Βρουσάι (75′ Κηπουρός), Κιρτζιαλίδης (68′ Ζιάκας), Βοϊλης, Βάρκας.