Πήρε στο τέλος τον βαθμό!

Δεν κατάφεραν οι Έφηβοι του Παναιτωλικού να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και να πάρουν τους βαθμούς της νίκης απέναντι στην Κέρκυρα. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και είχαν δύο δοκάρια στο 23’ και στο 27’ με τους Κοτρώτσο και Αλόμπισατ, ενώ στο 29’ ο Βασίλακας ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ στον αγώνα!

Οι «Φαίακες» όμως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ στο 1-0 και στο 85’… χτύπησαν! Μπόρεσαν να ισοφαρίσουν σε 1-1 και να φύγουν από το Αγρίνιο με τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλατζής, Λιάδας, Θόδης, Μελιάδης, Ντόβας, Τσιαντής, Πατύλας, Κοτρώτσος, Καββαδίας, Αλομπισάτ, Βασίλακας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κοτοφώλης, Μπακαδήμας, Σκόνδρας, Ράπτης, Ζότα.