Πήρε τη νίκη στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ στον Βόρειο όμιλο της Superleague K15, μετά την ήττα από την Ξάνθη η οποία είναι και η μοναδική ως τώρα για φέτος. Ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας με 3-1!

Μόλις στο 6′ οι Θεσσαλονικείς έκαναν το 0-1 με τον Γρόσδη με ασίστ του Τσοπούρογλο, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο 20′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και στο 45′ σημείωσε το 1-2 με ατομική ενέργεια του Αλτιντζή, ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (83′) με σκόρερ τον Γκορτεζιάνι, με ασίστ του Γρόσδη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Τάσος Ανθυμιάδης):

ΠΑΟΚ (Άγγελος Ζαζόπουλος): Μακρής, Τσοπούρογλου (66′ Πύρτσιος), Καλτσίδης, Παναγιώτου, Αβεντισιάν, Καραμπέρης, Τεμερτζόγλου (72′ Κιουρτσίδης), Γρόσδης, Σαπουντζής (77′ Γρηγοριάδης), Τσέλιος (50′ Σαρέγκος), Αλτιντζής (59′ Γκορτεζιάνι).