Πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ!

Από έναν βαθμό πήραν Ατρόμητος και ΑΕΚ στη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Νότιο όμιλο της Super League K17, με σκορ 1-1.

Βέβαια ο Ατρόμητος μπορεί να αισθάνεται άτυχος από το ματς, καθώς ισοφαρίστηκε από την Ένωση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης!

Το 0-1 έγινε με αυτογκόλ στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης και στο 22′ ο Κάτσικας είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους!

Η ισοφάριση ήρθε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Πανταζέλος έκανε τη σέντρα και ο Χριστόπουλος με το κεφάλι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΑΕΚ (Γιώργος Αλεξόπουλος): Θεοχάρης, Κουρέας (85′ Ζελενίτσας) Θεοδώρου, Γκέγκα, Ματζουρανάκης (65′ Τζιάτζιος) Πανταζέλος, Σταμούλης, Κάτσικας, Τσαρούχας (70′ Μιχόπουλος) Μαχαίρας (55′ Κορομηλάς) Τσερικλός (85′ Χριστόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Σέρτζιο, Καρδάμης, Γιαννακίδης, Τσουρούλας, Πομώνης, Πιέτρης, Σαμούρης, Μακρυγιαννάκης, Παπαδόπουλος, Ρονάλντο, Οικονόμου, ενώ έπαιξαν και οι Κουτσούκος, Σέλληνας, Ζαχαρίου, Ρίζος.