Πήρε τον βαθμό στο Κορωπί ο Πανιώνιος

Στην πρώην του έδρα επέστρεψε ο Πανιώνιος με τους Κ17 και αντιμετώπισε τον Παναθηναϊκό για τον Νότιο όμιλο της Superleague K17. Με τους «κυανέρυθρους» να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας και με την εμφάνισή τους έδειξαν ότι άξιζαν και τη νίκη!

Στο 24′ ο Ζώτος για τον Πανιώνιο είχε δοκάρι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Ζώτου! Ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα και μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1 με το γκολ του Μιχαήλ, ο οποίος ήταν από τους διακριθέντες των γηπεδούχων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαΐδόπουλος): Κακοσαίος, Παλασκόνης, Πογιάννης, Μανιδάκης, Βενέτης, Τουρούκης, Σκεντεράι, Εμμανουηλίδης, Μαντζόρος, Μιχαήλ, Δουγένης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Καλομοίρης, Χριστοδούλου, Θεοδωράκης, Νταμπίζας, Σπίνος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζώρτζης, Μίκο, Πολυμερόπουλος, Ιωαννίδης, Ποντικάκος, Πάτσης, Ζώτος, Ρουκουνάκης, Νομικός, Καλαμάρης, Μαχαίρας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Τζανετής, Οικονόμου, Γρίβας, Κορακιανίτης, Σπίνος.