Πήρε το πρώτο του τρίποντο ο Απόλλωνας

Τη νίκη με 2-1 κατάφερε και πήρε ο Απόλλων Σμύρνης κάνοντας μάλιστα την ανατροπή στο σκορ απέναντι στον Πανιώνιο! Η ομάδα της Ριζούπολης αντέδρασε αμέσως μετά το προβάδισμα των «κυανέρυθρων» και κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα της Super League K19.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 60ο λεπτό του ματς και πέντε λεπτά μετά ο Πετράς ισοφάρισε σε 1-1!

Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Ρόδης στο 88′ κρατώντας ο Απόλλωνας το υπέρ του προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Ντίντιλας, Κανελάκης, Παπακωνσταντίνου, Τασιάς, Πετράς, Κοφίνης, Ρόδης, Λάμπη, Καριμπίδης, Καστόρης, Ρόσι, ενώ μπήκαν και οι Κοντογιαννόπουλος, Ματάι, Βελούτσος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Τζώρτζης, Τριάντης, Μπουσάι, Σεμερτζάκης, Μίκο, Φίλων, Τσερεγκώφ (71′ Δαυίδης), Ζώτος, Ντούλος, Οικονόμου (54′ Ρέτσος), Παρ. Νομικός (54′ Σουσώνης).