Τελευταiα Νeα:

Πήρε το τρίποντο στα τελευταία λεπτά!

Έχει αλλάξει ο Ηρακλής από την ημέρα που ανέλαβε τους Κ20 ο Σάκης Αναστασιάδης και αυτό φαίνεται από τη μέχρι τώρα εικόνα των μικρών. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε μία ακόμη νίκη, εντός έδρας, επικρατώντας αυτή την φορά της δυνατής Ξάνθης με 2-0!

Σε ένα ματς όπου και τα δύο γκολ μπήκαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Ο Βλαχόπουλος ήταν αυτός ο οποίος στο 88′ άνοιξε το σκορ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δαμουλάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ του Ηρακλή!

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Σ. Παπαδόπουλος, Β. Χατζηδίμπας, Ρότα, Ορφανίδης (79′ Δαμουλάκης), Δοξάκης, Βλαχόπουλος, Ντραγάνης (53′ Γουνόπουλος), Συμεωνίδης, Αμαραντίδης, Πεχλιβανίδης (61′ Μυλωνάς), Δούμτσος.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Δεμένικος, Πεταλωτής (90′ Χαντζής), Βαφειάδης, Χασάνογλου Φειζή, Ψεμματάς (10′ λ.τρ. Παπάζογλου, Τσάπαρης, Παπαδόπουλος, Κώστας, Καπτέλι (75′ Τζιβανόπουλος), Καλογιάννης, Σαμπανίδης.