Τελευταiα Νeα:

Παλικαρίσια νίκη του Ατρόμητου στην Τρίπολη με εννέα παίκτες!

Μεγάλη νίκη κατάφεραν και πήραν οι Κ20 του Ατρόμητου στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης με 2-1! Εκτός ότι το ματς ήταν ντέρμπι, από τη στιγμή που οι δύο ομάδες ήταν κοντά βαθμολογικά, η ομάδα του Περιστερίου κατέκτησε τρεις παλικαρίσιους βαθμούς καθώς τελείωσε τον αγώνα με εννέα παίκτες!

Ο Αστέρας ήταν αυτός που προηγήθηκε στο ματς και συγκεκριμένα στο 20′ με το γκολ του Δουβίκα, ενώ στο 41′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Φαρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος έμεινε από νωρίς με δέκα παίκτες, αφού στο 55′ ο Στρούγγης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η ομάδα του Περιστερίου σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 63′ με τον Νταβιώτη, σημειώνοντας το 1-2! Στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης αποβλήθηκε για τον Ατρόμητο και δεύτερος ποδοσφαιριστής και ο λόγος για τον Παυλή! Με τους φιλοξενούμενους όμως να διατηρούν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα, παρότι έπαιξαν για περίπου είκοσι λεπτά με εννέα ποδοσφαιριστές!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέχος, Παπαγγελής, Α. Ζήσης, Γ. Ζήσης, Μακροστέργιος, Κοντογιαννόπουλος, Μπαστιάνος, Νάτσης, Τσιόλης, Δουβίκας, έπαιξαν και οι Τόμας, Αμπιλαφίτης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Λώλος, Παυλής, Νταβιώτης, Στρούγγης, Ιγκμπινόμπα, Λαζαρίδης, Φαρία, Δαλκαφούκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Χαραλάμπους, Τριμμάτης, Ιμέρι.