Παναθηναϊκός-Άρης Κ19 2-2: Ματσάρα στη Λεωφόρο

Καλό ματς έγινε στη Λεωφόρο ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Άρη για την 4η αγωνιστική της Super League Κ19.

Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό μετά το τελικό 2-2, με τον Άρη όμως να έχει τη γεύση της πικρίας.

Αυτό γιατί προηγήθηκε μέσα στη Λεωφόρο με 0-2, αλλά στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Αρχικά ο Παναθηναϊκός ήταν η ομάδα που έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη.

Αλλά ο Άρης στο 31′ κατάφερε να κάνει το 0-1 ο Σπαρτιάτης με το κεφάλι, μετά από κόρνερ του Μπακούση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός και πάλι μπήκε καλύτερα. Στο 51′ είχε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση με τον Τζαβίδα, ο οποίος βρήκε στρωμένη την μπάλα μπροστά του από απόκρουση του Μακρή σε σέντρα του Ηλιάδη, όμως το πλασέ του δεν ήταν καλό και έδιωξε ο τερματοφύλακας.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Άρης πέτυχε το 0-2 και πάλι με τον Σπαρτιάτη, ο οποίος πρόλαβε την προβολή του Ρόμπι έπειτα από σέντρα του Σάιμπερτ.

Στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός ανέβασε αρκετά την απόδοσή του και στο 85′ κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με κοντινό πλασέ του Καρβούνη έπειτα από γύρισμα του Τζαβίδα. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με εντυπωσιακή ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Καρβούνη, μετά από σέντρα του Τουρκοχωρίτη.

Παναθηναϊκός: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Σιδεράς, Ρόμπι, Ηλιάδης (78′ Φρόκου), Καρβούνης, Αθανασακόπουλος, Μπιλάλ (63′ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (71′ Τόρρα), Τζαβίδας.

Άρης: Μακρής, Κατσουλίδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Κιουρτσίδης, Κριμιτζάς, Πάγκος, Μπακούτσης, Μαρμαρίδης, Σάιμπερτ (66′ Τσαπακίδης), Σπαρτιάτης (70′ Τερμετζόγλου).