Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-0 (Τελικό)

Ντέρμπι έχει η 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague Κ20 με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο Κορωπί! Οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να κάνουν τη δική τους αντεπίθεση στη βαθμολογία του πρωταθλήματος, καθώς είναι στην 5η θέση ενώ από την άλλη οι «πράσινοι» βρίσκονται στην πρώτη θέση του πίνακα της Superleague Κ20.

Παρακολουθήστε από το newsacademies.gr σε live περιγραφή την αναμέτρηση των δύο «αιωνίων»:

Το live του αγώνα:

Τέλος του ματς με τον Παναθηναϊκό να παίρνει τη νίκη

84′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Εμμανουηλίδης εκτός ματς και μπαίνει ο Βλαχόπουλος

82΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό ο Τσιριγώτης αντί του Χατζηιωαννίδη

80′ 1-0 ΓΚΟΛ! Στην εξέλιξη της φάσης του κόρνερ ο Παναθηναϊκός καταφέρνει να προηγηθεί με το πλασέ του Θεοχάρη

79′ Πιέζει ο Παναθηναϊκός και χάνει ευκαιρία με το τετ α τετ του Χατζηγιοβάνη και τον Αγγελόπουλο να διώχνει σε κόρνερ

61′ Αλλαγή και από τον Παναθηναϊκό, τη θέση του Κουντουριώτη πήρε ο Καλομοίρης

61′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, αντί του Κηπουρού μπήκε στο ματς ο Βάρκας

54′ Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο του Ολυμπιακού

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

41′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα ανήκει στον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να εκτελεί απευθείας φάουλ αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή και η μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Αγγελόπουλου

30′ Επέλαση του Κουντουριώτη από τα αριστερά, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού έκανε το σουτ και έδιωξε σε κόρνερ ο Αγγελόπουλος

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εκτέλεση κόρνερ από τον Κηπουρό με τον Βρουσάι να σουτάρει και να διώχνει ο Ξενόπουλος, με τον επιθετικό του Ολυμπιακού να κερδίζει την μπάλα στην επαναφορά και το σουτ του να περνάει άουτ!

3′ Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι, ο Οικονομόπουλος έκανε τη σέντρα με τον Σέχου να πιάνει το πλασέ και η μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από την εστία των φιλοξενούμενων

1′ Άρχισε το ματς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ζωγραφάκης, Μανιδάκης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Κουντουριώτης, Εμμανουηλίδης, Σέχου, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάννης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Χατζηιωαννίδης, Ράμα, Αγιώτης, Ξενιτίδης, Κωστανάσιος, Τσερκώνης, Βοΐλης, Κηπουρός, Βρουσάι.