Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0 (Τελικό)

Το δεύτερο εισιτήριο του τελικού της διοργάνωσης του Final 4 της Superleague K17, κρίνεται ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ, στο ματς που γίνεται στο γήπεδο του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Νωρίτερα ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση στον τελικό, νικώντας την Ξάνθη με 2-0.

Το live του ημιτελικού…

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΟΚ 1-0

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηγιαννάκη

90+4′ Σουτ του Γρόσδη από πλάγια θέση αριστερά, άουτ

5 Λεπτά καθυστερήσεων

84′ Κεφαλιά του Μουτζούρη μετά από κόρνερ, άουτ

78′ Εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Χατζηγιαννάκης

77′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, τη θέση του Αλεξανδρόπουλου παίρνει ο Σπίνος

74′ Έχει ανεβάσει κάπως την απόδοσή του ο ΠΑΟΚ μετά τις συνεχόμενες αλλαγές

68′ Εκτός ματς για τον ΠΑΟΚ ο τραυματίας Ατματζίδης και τη θέση του πήρε ο Καλουτσικίδης

64′ Τρεις μαζεμένες αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ματς οι Πουρναράς, Σπαρτιάτης, Βρακάς, μέσα οι Ταχάτος, Αβεντισιάν, Τσιάκαλος

61′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά, γυριστό πλασέ του Αθανασακόπουλου, μπλόκαρε ο Ταλιχμανίδης

60′ Εκτός ματς ο Τζαβίδας και τη θέση του παίρνει ο Ζαγαρίτης

57′ ΓΚΟΛ 1-0! Ανοίγει το σκορ ο Παναθηναϊκός με τον Μαυρουδή! «Γέμισμα» του Τζαβίδα από το κέντρο, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μαυρουδή και 1-0 για τους «πράσινους»

55′ Εκτός ματς ο Ηλιάδης και στη θέση του μπαίνει ο Σαμαράς

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι υπάρχει μόλις μία τελική προσπάθεια σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά του ημιτελικού, από πλευράς Παναθηναϊκού

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

37′ Λίγες οι φάσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει και ο ΠΑΟΚ να προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις περισσότερο

30′ Πιέζει ο Παναθηναϊκός με τον Τζαβίδα να κάνει την ατομική προσπάθεια αλλά Ταλιχμανίδης έβαλε τέλος στην φάση του Παναθηναϊκού

24′ Σουτ του Σερπέζη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Ταλιχμανίδης

12′ Ο Παναθηναϊκός είναι η ομάδα που προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να απειλήσει την εστία του ΠΑΟΚ

1′ Άρχισε το ματς με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χατζηγιαννάκης, Βαγιανίδης, Παρασκευόπουλος, Σαντικάι, Καραγιάννης, Μαυρουδής, Τζαβίδας, Αλεξανδρόπουλος, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ηλιάδης,

ΠΑΟΚ (Αλέξανδρος Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Γρόσδης, Μουτζούρης, Βουτσάς, Ατματζίδης, Καραμπέρης, Πουρνάρας, Βρακάς, Κορέας, Θεοδωρίδης, Σπαρτιάτης.