Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-1 Κ19: Πήρε και το ντέρμπι στο Κορωπί!

Συνεχίζει απτόητος ο ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Super League K19 αήττητος! Οι Θεσσαλονικείς πέρασαν και από το Κορωπί επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 0-1!

Μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δούμτσης σημείωσε το γκολ που έκρινε τον αγώνα, ενώ στο 15′ ο Γαϊτανίδης κέρδισε και εκτέλεσε πέναλτι στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για το 0-2!

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν τον ρυθμό τους και βγήκαν μπροστά, χωρίς όμως να φτάνουν στην ισοφάριση, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το τρίποντο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Παλασκώνης, Σαντικάι, Σπίνος (56′ Μαυρουδής), Σκεντεράι (84′ Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (76′ Σούλτσε), Σερπέζης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Μανιώτης, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (46′ Πουρνάρας), Μπαλογιάννης, Δούμτσης (81′ Σαλαμούρας), Χατζηστράβος, Τζοβάρας (68′ Γκαργκαλατζίδης).