Παναθηναϊκό… πέρασμα στα Γιάννενα!

Τη νίκη με 3-1, κατάφερε και πήρε ο Παναθηναϊκός στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, για την 21η αγωνιστική της Superleague K20. Οι «πράσινοι» χρειάστηκε να… φορτσάρουν στο δεύτερο ημίχρονο για να μπορέσουν να φτάσουν στο τρίποντο, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να τους κοντράρουν.

Στο 20′ ο ΠΑΣ μπορούσε να είχε προηγηθεί, όταν κέρδισε το πέναλτι, όμως ο Ξενόπουλος είπε «όχι» στον Λιάπη!

Ο Παναθηναϊκός στη συνέχεια ανέβασε την απόδοσή του και στο 34′ ο Ζωγραφάκης μετά από ωραία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, βρέθηκε απέναντι στον Βενετικίδη και με σουτ άνοιξε το σκορ!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ με το που μπήκε στο ματς ισοφάρισε, καθώς στο 46′ ο Πήλιος ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-1.

Ο Παναθηναϊκός πίεσε τον ΠΑΣ στη συνέχεια και κατάφερε στο 68′ να κάνει το 1-2 με τον Μαυρομάτη και στο 89′ διαμορφώθηκε το 1-3 με σκόρερ τον Σούλτσε.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγελής): Βενετικίδης, Τσίντης, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Ζαχαρής, Λιάπης, Λιάσος, Αλεξίου, Παπαδόπουλος, Πήλιος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κάια, Μπισέλας, Νικολόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Θεοχάρης, Ζωγραφάκης, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι, Μαυρομάτης, Αποστολάκης, Ντουμίρσκι, Σέχου, Ξεπαπαδάκης, Δημητρούλης, ενώ έπαιξαν και οι Μιχαήλ, Σούλτσε.