Παναιτωλικός – Άρης Κ19 1-3: Άντεξε και με δέκα

Παρά το γεγονός ότι ο Άρης έμεινε με δέκα παίκτες, κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα της νίκης στην έδρα του Παναιτωλικού με 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10′ με τον Μπελεβώνη, για να ισοφαρίσουν οι Θεσσαλονικείς δέκα λεπτά μετά με τον Χατζηπιρπιρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67′ ο Μαρμαρίδης έκανε το 1-2 στον αγώνα και τρία λεπτά μετά ο Βασιλόπουλος είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μένοντας ο Άρης με δέκα παίκτες.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Άρης όχι δεν έχασε το προβάδισμά του, αλλά σημείωσε και τρίτο γκολ με τον Πάγκο στο 84′, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Παναιτωλικός: Κοντογιάννης, Φραγκούλης, Παναγιωτίδης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς (83′ Μουρατίδης), Μελιάδης, Σκόνδρας (59′ Ραγιάς), Μπελεβώνης, Θεοδώρου, Μούκα (73′ Ντούλιας), Πανταζής (73′ Τρομπούκης).

Άρης: Τσιλιγγίρης, Κατσουλίδης, Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Τράκας (53′ Πάγκος), Μαρμαρίδης, Καράμπελας, Μπαλικτσής (53′ Τσιρώνας), Βαυλιάκης (69′ Καλαϊτζής), Χατζηπιρπιρίδης (80′ Μέρο).