Πανιώνιος – Βόλος 3-1 Κ19: Με χατ τρικ του Γρίβα

Πήγαν να μπουν δυνατά στο πρωτάθλημα της Super League K19 οι νεοφώτιστοι από τον Βόλο, αλλά ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη.

Συγκεκριμένα, η ομάδα της Νέας Σμύρνης νίκησε με 3-1 τον Βόλο, πραγματοποιώντας ανατροπή στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Κυζιρίδη.

Από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι πήραν τον έλεγχο του ματς. Στο 26′ ισοφάρισαν με το γκολ του Γρίβα, μετά από κομπίνα που έγινε σε εκτέλεση κόρνερ. Στο 44′ ο Βόλος είχε δοκάρι μετά από αναταραχή που υπήρξε στην άμυνα του Πανιωνίου, από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανιώνιος μπόρεσε αμέσως να πάρει το προβάδισμα. Στο 46′ ο Γρίβας μετά από ατομική ενέργεια πλάσαρε για το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 67′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μούντριχας.

Ο Πανιώνιος συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες με Γρίβα και Πατσούλι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Πασαλιμιανιώτης, Τριάντης (74′ Μπάκος), Ζάχι, Τσουρούλας, Σεμερτζάκης, Κουτσάκης, Γρίβας, Ρέτσος (65′ Πρέγκου), Μούντριχας, Στατίρης (74′ Πίκουλας), Νίνο (55′ Μπατσούλι).

ΒΟΛΟΣ (Στέφανος Ξηρόφωτος): Γκραβαρίτης, Μπόλης, Στεργιόπουλος, Λογαράς, Ρακής, Κανελλάκης, Κατσαγεωργίου, Ακριβόπουλος, Μόλα, Μπάλας, Κυζιρίδης, ενώ μπήκαν και οι Σιόβας, Λίτσος, Θεοδωρίδης, Πουρσανίδης, Μυλωνάς.