Πανιώνιος-Παναθηναϊκός 2-2 Κ19: Ματσάρα και γεμάτο ένταση!

Ωραίος παιχνίδι έγινε ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Super League K19, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό με το ισόπαλο 2-2.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 1-0. Συγκεκριμένα στο 35′ ο Μίκο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης σημείωσε και πάλι με κεφαλιά ο Ντούλος.

Στο 65′ ο Παναθηναϊκός κέρδισε το πέναλτι, με τον διαιτητή να αποβάλλει από το ματς τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου, Πασαλιμανιώτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Αθανασακόπουλος ο οποίος και έστειλε την μπάλα άουτ.

Λίγα λεπτά όμως και συγκεκριμένα στο 70′ οι «πράσινοι» μείωσαν σε 2-1 με το ωραίο μακρινό σουτ του Ζαγαρίτη! Γκολ στο οποίο αποβλήθηκε στους πανηγυρισμούς ο Ηλιάδης του Παναθηναϊκού, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή πριν από δέκα λεπτά.

Έξι λεπτά μετά ο Ζαγαρίτης κέρδισε νέο πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και ισοφάρισε σε 2-2!

Το ματς όμως είχε και άλλα να προσφέρει, με τον Παναγιώτη Νομικό να χάνει τετ α τετ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ στην κόντρα είχε επίσης τετ α τετ ο Αθανασακόπουλος ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Πασαλιμανιώτης, Τριάντης (80′ Παυλής), Μπουσάι, Αγγέλης, Μίκο, Φίλων, Γρίβας, Παρ. Νομικός, Ντούλος, Τσερεγκόφ (75′ Παν. Νομικός), Μπιλικαΐδης (65′ Τζίνας).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος (56′ Παλασκώνης), Σκεντεράι, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Τζαβίδας (66′ Σαμαράς), Παπαδόπουλος (60′ Ηλιάδης), Ζαγαρίτης.