Πανιώνιος-ΠΑΟΚ Κ19 1-1: Του απείλησε το αήττητο σερί

Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για τον ΠΑΟΚ το ματς με τον Πανιώνιο για την 15η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League Κ19, καθώς έχει πάρει και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως δεν είχε σκοπό να… τσιτώσει ο ΠΑΟΚ στο ματς. Θέλει να κρατήσει και το αήττητο σερί που «τρέχει».

Ο Πανιώνιος όμως του έβαλε δύσκολα και του απείλησε το αήττητο σερί.

Οι «κυανέρυθροι» στο 65′ κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι. Ο Χαϊκάλης κατάφερε με πλασέ να σκοράρει και να κάνει το 1-0 στο ματς!

Τρία λεπτά μετά το γκολ του Πανιωνίου ο ΠΑΟΚ βρήκε τον τρόπο να απαντήσει, με τον Καλουτσικίδη να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 85′ σκόραρε για τους γηπεδούχους ο Μίκο με κεφαλιά, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για επιθετικό φάουλ του Σεμερτζάκη.

Και στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μπορέσει να πάρει τη νίκη. Ο Καλουτσικίδης ανατράπηκε από τον Τζίνα και κέρδισε το πέναλτι. Σε φάση στην οποία έγινε και αναγκαστική αλλαγή.

Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Καραμπέρης, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ! Έτσι έμεινε το 1-1 με τον Πανιώνιο να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση στο ματς, έχοντας και την ενίσχυση των Γρίβα, Μίκο, Ρέτσου.

Οι οποίοι είναι πλέον μόνιμα μέλη της πρώτης ομάδας, αλλά από τη στιγμή που δεν είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις έπαιξαν με τους Κ19.

Πανιώνιος (Δ. Κοροπούλης): Τζίνας, Τσιγκόρος, Ζάχι, Σεμερτζάκης, Μίκο, Πρέγκου (46′ λ.τρ. Παπαδόπουλος), Κουτσάκης (58′ Χαϊκάλης), Γρίβας, Ρέτσος (77′ Πίκουλας), Νίνο (46′ λ.τρ. Μπατσούλι), Σταμάτης (83′ Τσαπικούνης).

ΠΑΟΚ (Π. Γκαρσία): Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης (90′ Ντάικο), Αβεντισιάν, Γιαξής, Παναγιώτου, Γρόσδης (78′ Καραμπέρης), Τσιγγάρας , Σαλαμούρας (65′ Πουρναράς), Τζόλης (46′ Πιπιλιάρης), Γκορτεζιάνι (46′ Πανίδης), Τσοπούρογλου.