ΠΑΟΚ – ΑΕΛ Κ19 4-1: Τέσσερα με ανατροπή

Μπορεί η ΑΕΛ να κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ, εκτός έδρας, αλλά οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 4-1.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 27′ με τον Καμπέρη, αλλά ένα λεπτό μετά ο Πουρνάρας σημείωσε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ με τους ίδιους πρωταγωνιστές έφτασε το σκορ στο 3-1. Ασίστ του Κούτσια και σκόρερ τον Τζόλη και στα δύο γκολ!

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 70′ ο Τσοπούρογλου.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Παναγιώτου (59′ Κούτσιας), Μιχαηλίδης , Καλουτσικίδης, Τάχατος, Τσιγγάρας, Δούμτσης (66′ Γκορτεζιάνι), Θεοδωρίδης, Πιπιλιάρης (46′ Τζόλης), Πουρναράς (66′ Τσοπούρογλου), Πανίδης (59′ Γρόσδης).

ΑΕΛ: Μισυρλής, Τέλιος, Μπουζούκης, Φουρκιώτης, Σούμπασης, Καμπέρης, Μαλάκος, Κορτσάρι, Χαλάτσης, Πινακάς, Ζαχαράκης, ενώ έπαιξαν και οι Σταμάτης, Μιλτιάδης, Δάκτυλας.