ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 5-0 Κ19: Εντυπωσιακοί οι πρωταθλητές!

Άρχισε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του ο πρωταθλητής στους Κ19 ΠΑΟΚ!

Οι Θεσσαλονικείς νίκησαν την ΑΕΛ με 5-0, στην πρεμιέρα της Super League Κ19, σημειώνοντας όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο!

Η είσοδος του Κωνσταντέλια στην ανάπαυλα έδωσε πνοή στην επιθετική γραμμή της ομάδας. Ο νεαρός παίκτης άνοιξε το σκορ στο 50′ για να έρθει ο Αβεντισιάν στο 65′ και να κάνει το 2-0 με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Στο 75′ ο Γκορντεζιάνι πήρε την ασίστ από τον Κωνσταντέλια, ενώ δύο λεπτά μετά οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Το τελικό 5-0 έκανε ο Γκορτεζιάνι στο 86′ μετά από φάση διαρκείας.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Παναγιώτου (68’ Κουλιεράκης), Μανωλιούδης, Τάχατος, Αβεντισιάν, Γιαξής, Γρόσδης, Τσοπούρογλου (61’ Σπυράκος), Πανίδης, Κουλούρης (46’ Κωσνταντέλιας), Γκορτεζιάνι (86’ Κουτεντάκης).