ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-0 (3-5 πέναλτι)

Το δεύτερο ζευγάρι του ημιτελικού του Final 4, είναι μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού! Ο πρωτοπόρος του Βορείου ομίλου ΠΑΟΚ, αντιμετωπίζει τον δεύτερο του Νοτίου ομίλου της Superleague K17, Ολυμπιακό, στο γήπεδο της Τρίπολης «Θ. Κολοκοτρώνης».

Το live του αγώνα
Με βάσει την γενική εικόνα του αγώνα και από το δεύτερο ημίχρονο και μετά η ομάδα των Πειραιωτών ήταν καλύτερη, κυνήγησε μπάλες, πίεσε τον ΠΑΟΚ έχασε περισσότερες ευκαιρίες από τους Θεσσαλονικείς, αλλά χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να αναδειχθεί ο τελικός νικητής

Στον τελικό ο Ολυμπιακός

Με εύστοχο πέναλτι ο Παπαδόπουλος έκανε το 3-5 και φέρνει την ομάδα του Ολυμπιακού αντιμέτωπη στον τελικό του Final 4 με τον Αστέρα Τρίπολης

0-1 Νεοφυτίδης

Κάτω από τα δοκάρια του ΠΑΟΚ για το πρώτο πέναλτι ο Συλλέκτης, ενώ στο πέναλτι για τον Ολυμπιακό είναι ο Νεοφυτίδης

Ευκαιρία για καλές ανάσες μέχρι να αρχίσει η διαδικασία των πέναλτι

Στη διαδικασία των πέναλτι θα κριθεί και ο δεύτερος ημιτελικός του Final 4 για τους Κ17, μετά απ’ αυτόν σε Αστέρα Τρίπολης και Ξάνθη!

ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0

Λήξη και του δεύτερου μέρους της παράτασης

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

119′ σκληρές μάχες στον χώρο του κέντρου φέρνουν για κέρδος ένα φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού. Ευκαιρία για κάποιες ανάσες από τους παίκτες και των δυο ομάδων

Ένα πλάγιο από την απέναντι πλευρά ήταν το κάδος των παικτών του Ολυμπιακού από την εκτέλεση του φάουλ

117′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό

115′ Σουτ έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού από τον Γεωργιάδη υποχρέωσε τον Νικοπολίδη σε μια εξαιρετική απόκρουση σε κόρνερ

114′ ανάσες για την άμυνα του ΠΑΟΚ που κέρδισε σε αντεπίθεση πλάγιο

Πιέζει ο Ολυμπιακός ο οποίος έχει κλείσει τα τελευταία λεπτά τον ΠΑΟΚ στην άμυνά του

110′ Αλλεπάλληλες κόντρες μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ δημιούργησαν πανικό στην άμυνα του με αποτέλεσμα να τελειώσει η πολιορκία με ένα φάουλ έξω από την περιοχή του και λίγο πλάγια

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης με μια αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Την θέση του Τσερκώνης παίρνει ο Παπαγγελής

Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης

Δύο τα λεπτά της καθυστέρησης για το πρώτο μέρος της παράτασης

103′ Απάντηση του ΠΑΟΚ με τον Βράκα απέναντι στον δη να πλασάρει άουτ

102′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Νεοφυτίδης με ωραίες προσποιήσεις έφθασε έξω από την περιοχή του Συλλέκτη έβγαλε πάσα στον Μαρτίνη ο οποίος προσπάθησε να σεντράρει αλλά τον ανέκοψε ο Διαμαντης

100′ Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ ο Κορέας παίρνει την θέση του Δουμτζή

99′ Κάρτα στον Δουμτσή του ΠΑΟΚ

97′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ο Λυρατζής αφήνει την θέση του στον Γεωργιάδη

Κράμπα φαίνεται να έχει πάθει ο Λυρατζής και σε μια όμορφη κίνηση ο Ράμα του Ολυμπιακού του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες

93′ κίτρινη στον Ράμα του Ολυμπιακού

Ξεκίνησε η παράταση με μια ακόμη αλλαγή για τον Ολυμπιακό , την θέση του Βοίλης πήρε ο Νεοφυτίδης

Το Β´ ημίχρονο ήταν πιο «ποδοσφαιρικό» με μονομαχίες δυνατές και με τους Πειραιώτες να είναι καλύτεροι και να έχουν χάσει σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ

Λήξη της κανονικής διάρκειας του δεύτερου ημιτελικού

90’+ Μικροένταση με αφορμή ένα φάουλ του Τσερκώνη με τον Βράκα

90’+ Μία ακόμη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, την θέση του Ντουμάνη παίρνει ο Τσιριγώτης

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στον δεύτερο ημιτελικό του Final 4 στους Κ 17

90′ Απερίσκεπτη ενέργεια του Γαλούπη του στοιχίζει την κίτρινη κάρτα

88′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό , την θέση του Κατσούκη πήρε ο Μαρτίνης

87′ Κίτρινη και για τον Χρ. Βουτσα Του ΠΑΟΚ

84′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο πλαγιά λίγο μόλις μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή που καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκίπερ του Ολυμπιακού

82′ Η αλλαγή του ΠΑΟΚ ο Βράκας με ωραία ενέργεια τρύπωσε στην άμυνα του Ολυμπιακού αλλά την πάσα Σουτ που έκανε “καθάρισε” ο Νικοπολίδης

80′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό την θέση του Ζιάκα παίρνει ο Φέκκας

77′ Μοναδική ευκαιρία για τον Ντουμάνη που πλάσαρε αδύναμα μέσα από την μικρή περιοχή για να διώξει ο Συλλέκτης

72′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ βγαίνουν οι Γαϊτανίδης Σαλαμούρας και την θέση τους παίρνουν οι Βουτσάς και Βράκας

71′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, κεφαλιά του Ζάκα μόλις άουτ

70′ Κίτρινη κάρτα και για τον Φυτόπουλο του Ολυμπιακού

66′ Ο Βουτσάς θα αντικρούσει και αυτός την κίτρινη κάρτα από πλευράς ΠΑΟΚ

64′ Κίτρινη κάρτα ο Λυρατζής του ΠΑΟΚ

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό καθώς ο Ντουμάνης, αφού πέρασε τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ άργησε να πλασάρει με αποτέλεσμα ο Συλλέκτης να προλάβει τον παίκτη του Ολυμπιακού και να σώσει την ομάδα του

48′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση περνάει χωρίς καμία ανησυχία για τον Ολυμπιακό

46′ Ο Γκαργκαλατζίδης στην θέση του Χατζή για τον ΠΑΟΚ

Το Β’ ημίχρονο ξεκλινησε

Λίγες οι καλές στιγμές στον αγώνα με παιχνίδι κέντρου και για τις δυο ομάδες με αρκετά φάουλ , με μακρινές μπαλιές και σέντρες που σε κάποιες φάσεις δημιούργησαν κάποια υποψία για κάτι παραπάνω

Λήξη ημιχρόνου 0-0Το Β´ ημίχρονο ξεκινησε

29′ Σέντρα του Γαλούπη στην περιοχή του ΠΑΟΚ έφθασε η μπάλα στον Ντουμάνη πούρο βρέθηκε μπροστά από τον Συλλέκτη, αλλά δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ να καθαρίσει την φάση

27′ Λάθος του Μιχαηλίδης πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Ολυμπιακό

25′ Και νέο κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς όπου παρά το λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Νικοπολίδη

24′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που εκτέλεσε ο Χατζής

19′ Κίτρινη και στον Μαργαρίτη του Ολυμπιακού για μαρκάρισμα στον Χατζή

14′ Σκληρό φάουλ του Σαλαμουρας του ΠΑΟΚ φέρνει την πρώτη κίτρινη στον αγώνα

14′ Φάουλ του Φυτόπουλου στον Χατζή του ΠΑΟΚ στο κέντρο

Πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και οι παίκτες των δυο ομάδων κάνουν αναγνωριστικό παιχνίδι κέντρου χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε σέντρα για τον ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)
Βοηθοί: Γκοτσοπουλος-Κακαφώνης (Αχαΐας)

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μήττας Βασίλης) Συλλέκτης, Βουτσάς, Λυρατζής, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Σαλαμουρας, Μανιώτης, Τσιγγάρας, Χατζής, Γαϊτανίδης, Δούμτσης.

Αναπληρωματικοί: Ταλιχμανίδης, Γεωργιάδης Μουντζούρης, Βουτσάς Χρ, Γκαργκαλατζίδης, Κορέας, Βράκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης Γαλούπης, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ , Ράμα, Φυτόπουλος, Ντουμάνης, Τσερκώνης Βοίλης, Κατσιούκης Ζιάκας.

Αναπληρωματικοί: Γκοτζαμανίδης, Παπαγγέλης, Φέκκας, Βεζύρης, Μαρτίνης, Νεοφυτίδης, Τσιριγώτης.