ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 6-1 Κ19: Καταιγιστικός!

Εντυπωσιακός ήταν ο ΠΑΟΚ στο δεύτερό του ματς στο πρωτάθλημα της Super League K19, νικώντας στη Θεσσαλονίκη τον Πανιώνιο με 6-1!

Ο ΠΑΟΚ φάνηκε δυνατός στο γήπεδό του και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι μόλις στο 7′ το σκορ ήταν ήδη 2-0! Στο 2′ ο Δούμτσης έκανε το 1-0, ενώ στο 7′ ο Τζόλης σημείωσε το 2-0! Ο Πανιώνιος κατάφερε να μειώσει νωρίς, καθώς στο 9′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγινε το 2-1.

Ο ΠΑΟΚ όμως αμέσως έκανε το 3-1 και συγκεκριμένα στο 12′ ο Καλουτσικίδης έκανε τη σέντρα και ο Τζόλης με κεφαλιά χρίστηκε σκόρερ. Οκτώ λεπτά μετά ήρθε το 4-1 με τον Πανίδη, ενώ στο 40′ έγινε και το 5-1 με το γκολ του Τζόλη ο οποίος πραγματοποίησε το χατ τρικ!

Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης με το σουτ του Μιχαηλίδη.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλομένος, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Γρόσδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Δούμτσης (57′ Τάχατος), Τσοπούρογλου (61′ Θεοδωρίδης), Πουρναράς (57′ Πιπιλιάρης), Τζόλης (75′ Καράκουτης), Πανίδης (75′ Γκιρτεζιάνι).