Παράσταση για έναν ρόλο

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕΛ με 4-0, για την 21η αγωνιστική της Superleague K20. Οι Θεσσαλονικείς συνεχίζουν να βρίσκονται πίσω από τον Παναθηναϊκό, καθώς είναι στη δεύτερη θέση με 4 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο.

Στο ματς ο ΠΑΟΚ δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ΑΕΛ και στο 15′ ο Μπαλογιάννης έδωσε στον Τζοβάρα για το 1-0 και στο 25′ ο Μπαλογιάννης με μακρινό σουτ «έγραψε» το 2-0 στο παιχνίδι! Στο 38′ ο Γκαργκαλατζίδης μέσα από την μικρή περιοχή, μετά από ωραία ενέργεια του Παπαθανασίου, έκανε το 3-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο έριξε ρυθμό και παρόλα αυτά στο 50′ είχε δοκάρι με τον Γκαργκαλατζίδη και στο 82′ ο Χατζηστραβός με ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, το ντεμπούτο του Ουκρανού φορ, Ιλία Μαρκόφσκι, με την φανέλα του Δικεφάλου, ο οποίος πήρε τα πρώτα του 20 αγωνιστικά λεπτά, λίγες μόνο μέρες μετά την μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Δημητρίου, Διαμαντής, Παπαθανασίου, Τσαούσης, Χατζηδίμπας (58′ Μίσκοβιτς), Μπαλογιάννης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46′ Γαϊτανίδης), Γκαργκαλατζίδης (70′ Μαρκόφκσι).