ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη 1-4 Κ15: Συνεχίζει για τη «μάχη» του Final 4

Εύκολα πέρασε η Ξάνθη από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, παίρνοντας τη νίκη με 4-1 και παραμένοντας στη δεύτερη θέση σε ισοβαθμία με τον Άρη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20ό λεπτό με τον Σάλο, όμως η ξανθιώτικη ομάδα ανέβασε την απόδοσή της, ισοφάρισε με τον Μετεντζίδη στο 32′ σε 1-1 και στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε άλλες τρεις φορές (48′ Μετεντζίδης, 65′ Παροτσίδης, 71′ Ιωσηφίδης) φτάνοντας στο μεγάλο σκορ.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Χατζής, Δημητριάδης, Κάλα, Κουτσός, Καραγιαννίδης (60′ Γιουρούκ), Μετεντζίδης, Παροτσίδης, Αναστασιάδης, Ανθουλάκης (77′ Τσάκαλος), Χότσκα (70′ Μπλιούμης), Ιωσηφίδης (74′ Μαρκοσιάν).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μιχάλης Μπόλος): Συμεωνίδης, Σιώζιος, Ναούμης, Μήτσης (55′ Τεροβίτης), Σκαργιώτης, Λεοντίδης, Ζαρκάλης (70′ Βλαχογιώργος), Τσέλιος (73′ Χρήστου), Σάλο (73′ Τσιγάρας), Σκουτέλιας, Αθανασίου (62′ Τζοβάρας).