ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη 4-1 Κ17: «Αγριεμένος» για Final 4!

Συνεχίζουν ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός να πηγαίνουν χέρι-χέρι στη δεύτερη θέση του Βορείου ομίλου, η οποία οδηγεί στο Final 4 της Super League K17!

Ο ΠΑΣ έδειξε ότι δεν είναι διατεθειμένος να αφήσει έτσι εύκολα τη δεύτερη θέση, νικώντας την Ξάνθη με 4-1!

Μόλις στο 8′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Δήμου, ενώ τέσσερα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 12′ η Ξάνθη ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κοτόπουλο.

Στο 18′ όμως ο Πόγιας με κεφαλιά έκανε το 2-1 στο παιχνίδι!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51′ η Ξάνθη έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Ισαακίδη και στο 67′ ήρθε το 3-1 με την κεφαλιά του Ντούκα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ντούκας και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με ωραίο σουτ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Βακαλόπουλος, Μάκης, Πόγιας (87′ Τζώρτζης), Ντούκας, Ντόντης, Παππάς (83′ Μπούμπας), Κλεισούρας, Πλατιάς (79′ Λάμα), Δημητρέλος, Ζώνιος (56′ Γροσδάνης), Λώλης.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Κάρα Ισμαήλ, Τσιεγγελίδης, Ισαακίδης, Μανίσογλου Νιατηφόγλου, Μολώνης (35′ Κοτσάκης), Τσιπούρας (77′ Αλή), Γκαρνέτας (71′ Ιγνατιάδης), Δήμος (56′ Μπαζοΐδης), Κοτόπουλος, Τσιτσεκίδης.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.