Πεντάρα και ακάθεκτη η Ελπίδων!

Στην πρώτη θέση του 1ο προκριματικού ομίλου, διατηρήθηκε η εθνική Ελπίδων για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, νικώντας εύκολα το Σαν Μαρίνο εκτός έδρας με 5-0!

Στο 35′ ο Καραχάλιος έκανε το 0-1, για να σημειώσει στο 43′ ο Κουλούρης το 0-2 για το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 73′ ο Βέργος «έγραψε» το 0-3 με τον Ανδρούτσο έξι λεπτά μετά να σκοράρει για το 0-4 και το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Κατράνης στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Να σημειωθεί πως το Σαν Μαρίνο αγωνίστηκε από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Τσέβολι.

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Ζάβολι, Ντ’ Αντάριο, Κόντι, Σενσόνι, Τσέβολι, Καζαντέι, Ταμανίνι (64′ Ντέλα Βάλε), Λουναντέι (88′ Βενερούτσι), Γκάτι (46′ Γκάτι), Τομασίνι, Μουλαρόνι.

ΕΛΛΑΔΑ (Αντώνης Νικοπολίδης): Κότσαρης, Τσιμίκας (46′ Κατράνης), Ευαγγέλου, Νικολάου (46′ Μαυροπάνος), Καραχάλιος, Μανθάτης, Κουλούρης, Λάμπρου (58′ Βέργος), Δεληγιαννίδης, Ανδρούτσος, Ορφανίδης.