Πεντάρα του Αστέρα και πρόκριση στο Final 4! (video)

Πανηγυρική νίκη εντός έδρας για τον Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Πλατανιά με 5-1! Νίκη η οποία έδωσε στους Αρκάδες την πρόκριση στο Final 4 της Superleague K17. Η ομάδα της Τρίπολης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ισοπαλία της ΑΕΚ απέναντι στον Ολυμπιακό και πήρε τους τρεις βαθμούς που του δίνουν μία αγωνιστική πριν το τέλος την πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κάρδαρη, ενώ τ 2-0 έκανε ο Μαρίνος οκτώ λεπτά αργότερα. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 60′ του ματς σημείωσε το 3-0 και στο 74′ ο Κάρδαρης επίσης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνοντας το 4-0.

Ο Γλέζος στο 80′ «έγραψε» το 5-0 και ο Πλατανιάς το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 86′ σε 5-1, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Κάρδαρης, Γλέζος, Τζίμας Κανελλόπουλος, Μαρίνος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ντίνε, Κωτσόπουλος, Μπικάκου, Σταματίου, Διαμαντόπουλος.