Πεντάρα των Κ17 του Ολυμπιακού στην ΑΕΚ!

Με εμφατικό τρόπο κατάφεραν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού να πάρουν τη νίκη στην έδρα της ΑΕΚ, με το υπέρ τους 5-0 για το Νότιο όμιλο της Superleague K17! Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και χαρακτηριστικό ήταν το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαν τρία γκολ και ένα δοκάρι!

Μόλις στο 4′ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-1 με το γκολ του Γλυνού, μετά από ασίστ του Μαρτίνη, ενώ ο τελευταίος στο 17′ είχε δοκάρι και έξι λεπτά έβγαλε πάλι ασίστ για το 0-2 μετά από εκτέλεση κόρνερ και το γκολ με κεφαλιά του Μπουλάρι!

Στο 42′ ήρθε το 0-3 με τον Φέκκα να δίνει ωραία πάσα με τακουνάκι για τον Γλυνό, ο οποίος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Φέκκας στο 77′ από δημιουργός έγινε σκόρερ και σημείωσε με πλασέ το 0-4 και στο 78′ ο Γεωργαντής διαμόρφωσε το τελικό 0-5 με νέα ασίστ του Φέκκα!

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αντωνόπουλος, Ποζατζίδης, Λαζαρίδης (59′ Πλουμάτος), Αρβανίτης, Καραβίδας, Αυγέρης (46′ Γεωργιόπουλος), Σταμάτης, Πετούσης (59′ Πανταζέλος), Πατρινός, Μπιλικαϊδης, Τσάνης (46′ Κάτσικας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης (78′ Μπαλωμένος), Γκοτζαμανίδης, Τασιάς, Γλυνός (62′ Νικόλης), Τσακίρης (71′ Κοτσιανούλης), Ράμα, Μπουλάρι (67′ Γεωργαντής), Φέκκας, Μουγιός (78′ Τσέργας).