«Πετάει» ο Βουκελάτος, τεσσάρα ο Πανιώνιος!

Εύκολη εντός έδρας νίκη για τον Πανιώνιο απέναντι στη Βέροια, καθώς επικράτησε άνετα με 4-0! Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και με πρωταγωνιστή τον Βουκελάτο, ο οποίος πραγματοποίησε το χατ τρικ στην αναμέτρηση, έφτασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Το σκορ για τον Πανιώνιο άνοιξε ο Βουκελάτος στο 22’, ενώ το 2-0 έκανε ο ίδιος παίκτες στο 52’. Το χατ τρικ πραγματοποίησε στο 87’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ να σημειωθεί πως στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τη Βέροια ο Τσιούκας. Το τελικό 4-0 στο ματς διαμ΄ροωσε ο Αντωνακόπουλος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με ασίστ του Ματσαδές.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Σταμίρης, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνη, Βουκελάτος, Παπανικολάου (82’ Ματσαδές), Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (44’ λ.τρ. Αρσενίδης), Γλυνός (30’ λ.τρ. Αναστόπουλος).

ΒΕΡΟΙΑ: Βενετικίδης, Πατσιαβούρας, Τσιότρας, Ράδης, Πέλκας, Δόρης (55’ Αϊρατζής), Στιλίδης (75’ Τσελεπής), Ιακωβίδης (65’ Καραγιάννης), Ζυγκερίδης, Μαυριάς, Τσιούκας.