Πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ στα Γιάννενα

Ωραίο ματς έγινε στα Γιάννενα ανάμεσα στον ΠΑΣ και τον Απόλλων Σμύρνης, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 5-2 για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League K19.

Μόλις στο 10′ ο ΠΑΣ έκανε το 1-0 με τον Σακκά, ενώ οκτώ λεπτά μετά έγινε το 2-0 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου. Στο 41′ ήρθε το 3-0 για την ομάδα των Ιωαννίνων με σκόρερ τον Βασιλάκη και ένα λεπτό μετά ο Απόλλων μείωσε σε 3-1 με τον Φάρκωνα. Μάλιστα λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με την κεφαλιά του Μακρυνικόλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52′ ο Παπαδόπουλος με πέναλτι έκανε το 4-2, ενώ στο 54′ ο Πατσιούρας είπε «όχι» σε πέναλτι του Τσιάβου!

Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε στο 88′ με το γκολ του Μελιγγιώτη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Ντόλοβατς, Θεοχάρης, Καραμποΐκης (78′ Μελιγγιώτης), Παπαδόπουλος (89′ Γεωργούλας), Σακκάς (59′ Γροσδάνης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ντιντιλάς, Ντάκα, Μπακουλάτι, Τασιάς, Πετράς, Παπακωνσταντίνου, Βελούτσος, Σερβές, Φάρκωνας (68′ Πελέκης), Μακρυνικόλας, Μήτσης.