Ποδαρικό με… πεντάρα για τον Ολυμπιακό

Σε αγώνα της 16ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-17 που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στα Χανιά ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-0 του Πλατανιά και ξεκίνησε με το… δεξί τος υποχρεώσεις του στο 2018.

Η ομάδα του Πειραιά ήταν καταιγιστική κατά διαστήματα και έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι της. Το 1-0 σημείωσε στο 15′ ο Γιώργος Φέκκας ενώ στο 18′ ο Εμιλιάνο Μπουλάρι έκανε με σουτ το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου!

Στην επανάληψη ο Αλέξανδρος Γεωργαντής πέτυχε τρία γκολ (58′, 85΄, 90′) και διαμόρφωσε το τελικό 5-0!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Γεωργιλαδάκης, Φασαράκης, Σαρρής (80′ Αλιφιεράκης), Μαράκης, Κουτάς, Τζουγκράκης, Νικόλι (70′ Νταγκουνάκης), Στεφανίδης (75′ Μάλαμας), Δρικάκης (46′ Σκέντζος), Σταυρουλάκης (78′ Μαλιχούτης), Παπιομίτογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Δολαψάκης, Μαρτίνης (65′ Νικόλης), Μποσκουϊδης, Γκοτζαμανίδης (65′ Τασιάς), Γλυνός (60′ Ράμα), Τσέργας, Μουγιός, Φέκκας (76′ Τσαγκαλίδης), Μπουλάρι (60′ Μπόνιος), Γεωργαντής.