Πολύ σκληρός για να… βγει εκτός τίτλου!

Δεν έχει σκοπό να αφήσει έτσι εύκολα τον τίτλο ο Ολυμπιακός και έδειξε στο Ρουφ απέναντι στον Ατρόμητο! Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν πίσω στο σκορ από τον σκληροτράχηλο Ατρόμητο, αλλά στη συνέχεια ανέτρεψαν την κατάσταση και πήραν τη νίκη για την 21η αγωνιστική της Superleague K20.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αποφασισμένοι να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και μόλις στο 12′ προηγήθηκαν στο ματς με το γκολ του Τριμμάτη. Μετά όμως από περίπου ένα τέταρτο ο Ολυμπιακός άρχισε να αντιδρά και ήρθε το 1-1 στο 36′, όταν ο Βρουσάι έβγαλε την ασίστ στον Βοΐλη και εκείνος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι μικροί της ομάδας του Πειραιά κατάφεραν να προηγηθούν, όταν στο 49′ ο Πανάγου έβγαλε την μπαλιά στον Βοΐλη και εκείνος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Μάλιστα λίγα λεπτά μετά, στο 65′, ήρθε και το 1-3 για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Βοΐλη, με τον Κίναλη να βρίσκει την μπάλα και ο Βάρκας στην επαναφορά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Νταούλιας, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Βιταλιώτης, Ιμέρι, Νταβιώτης (77′ Νιτσάκης), Ρούνης (67′ Κοτσίκος), Τριμμάτης (86′ Χιλάι), Λαζαρίδης, Τσεκερίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός (77′ Γαλούπης), Λάμπρου, Ράμα, Πέιος (67′ Νεοφυτίδης), Χατζηιωαννίδης, Ξενιτίδης (75′ Τσερκώνης), Βάρκας, Βρουσάι, Βοΐλης.