Τελευταiα Νeα:

Πολύ σκληρός για να… χάσει!

Ένα αήττητο δέκα αγώνων «τρέχει» ο ΠΑΟΚ μετά από την εκτός έδρας νίκη του απέναντι στην Ξάνθη με 2-1 για τη Superleague K20! Οι Ακρίτες αποδείχθηκαν δυνατός αντίπαλος για τους Θεσσαλονικείς, αλλά δεν στάθηκαν εμπόδιο στον ΠΑΟΚ που κατέκτησε τους τρεις βαθμούς και έχει να χάσει από τον Οκτώβριο όταν είχε ηττηθεί από τον Ολυμπιακό στο Ρέντη.

Στο ματς με την Ξάνθη ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στην αναμέτρηση με το απευθείας φάουλ του Κιριαλάνη στο 36′! Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μίσκοβιτς και η Ξάνθη έξι λεπτά αργότερα εκμεταλλευόμενη αυτό το γεγονός μπόρεσε να πιέσει περισσότερο και να ισοφαρίσει σε 1-1 με το γκολ του Χατζηχασάνογλου.

Η απάντηση του ΠΑΟΚ όμως ήταν άμεση και στο 57′ ο Κιριαλάνης έκανε ωραία ατομική προσπάθεια, μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και ανατράπηκε από αμυντικό της Ξάνθης με τον διαιτητή Ελευθεράκη να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαθανασίου ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 1-2 για τον ΠΑΟΚ μέσα στην Ξάνθη!

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Σβάρνας, Καλαϊτζίδης (68′ Τσάπαρης), Ψεμματάς, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος, Καπτέλι (84′ Παπάζογλου), Κώστας, Σαμπανίδης, Μελισσόπουλος, Χατζηχασάνογλου (87′ Χαντζής).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Μίσκοβιτς, Πολύζος, Κιριαλάνης, Γιαλαμούδης, Παπαθανασίου, Μελετίδης, Χατζηδίμπας, Αηδονίδης (60′ Τζοβάρας), Παπαδόπουλος (65′ Ματθαίου), Καπρέτσος (80′ Γκιντίδης).