Προσωπική… υπόθεση των Εμμανουηλίδη και Μπουζούκη!

Εύκολα έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Παναθηναϊκός από τα Χανιά, καθώς νίκησε με 1-4 τον Πλατανιά στην εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Superleague K20!

Οι «πράσινοι» έτσι συνεχίζουν αήττητοι στο πρωτάθλημα και τελειώνουν το 2017 κατέχοντας την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στην αναμέτρηση της Κρήτης ο Παναθηναϊκός μπήκε καλά και στο 24′ ο Μπουζούκης κατάφερε να ανοίξει το σκορ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εμμανουηλίδης σημείωσε το 0-2!

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 72′ ο Τσακμάκης μείωσε σε 1-2, με τον Παναθηναϊκό όμως να κερδίζει το πέναλτι και στο 77′ ο Μπουζούκης να σημειώνει το 1-3 και τρία λεπτά μετά ο Εμμανουηλίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-4!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Πουρζιτίδης, Λάμτζε, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης (55′ Αναστασόπουλος), Τσακμάκης, Αντ. Αμαραντίδης, Ψαράκης (78′ Τσουγκράκης), Γ. Αμαραντίδης (59′ Νικόλι).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Ζωγραφάκης, Επ. Μανιδάκης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Αποστολάκης, Εμμανουηλίδης (80′ Βλαχόπουλος), Σέχου (84′ Μιχαήλ), Μπουζούκης, Ξεπαπαδάκης (56′ Δημήτρουλας).