Προχωράει και στο Κύπελλο!

Ο Πανιώνιος έχει μπει δυνατά στη νέα αγωνιστική περίοδο και αυτό φαίνεται από τις μέχρι τώρα εμφανίσεις του στο πρωτάθλημα της Superleague K20, ενώ το απέδειξε και στο Κύπελλο της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι «κυανέρυθροι» αντιμετώπισαν την πρώτη ομάδα της Αργυρούπολης και κατάφεραν να προκριθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, νικώντας με 1-0.

Ο Τσακυργιάννης στο 25ο λεπτό του αγώνα, ήταν αυτός ο οποίος σημείωσε το γκολ της νίκης για τον Πανιώνιο.

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΎΠΟΛΗΣ: Τσιτσίλιας, Μεντόλι, Γοργάκης, Γεωργάκας, Βασιλάκης, Μηλιαράκης (70′ Μπουσουλόπουλος), Παπαντωνάκης, Βουβουδάκης (70′ Αγγέλου), Μακρυγιάννης (46′ Παπαθανασίου), Λέτσι (46′ Δρακοντίδης), Λεβέντης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Νίκας, Ιωαννίδης, Μπουσάι (60′ Μίκο), Αγγελής, Κουτσοποδιώτης, Αντζέλι Τσακυργιάννης (80′ Δαυίδης), Οικονόμου, Ματσαδές (80′ Καρούτζος), Ζώτος, Αποστόλου.