Πρωταγωνιστές οι τερματοφύλακες και ισοπαλία στην Ξάνθη!

Με τους τερματοφύλακες Σταθάκη και Κίναλη από Ξάνθη και Ατρόμητο να είναι σε μεγάλη ημέρα, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες για την εξ αναβολής 9η αγωνιστική της Superleague K20 με σκορ 1-1!

Οι δύο γκολκίπερ των ομάδων έπιασαν από ένα πέναλτι και ήταν οι πρωταγωνιστές του ματς.

Στο 40′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Τάμπα, με τον Σαμπανίδη να το εκτελεί και τον Κίναλη να λέει «όχι» αποκρούωντας! Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όμως οι Ακρίτες κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, όταν στο 47′ με σουτ ο Δουλγέρης άνοιξε το σκορ.

Ο Ατρόμητος αντέδρασε από εκείνο το σημείο και μετά, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, ενώ στο 62′ ο Νάτσος κέρδισε πέναλτι μετά από ωραία ατομική του προσπάθεα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λαζαρίδης με τον Σταθάκη όμως να είναι η… σειρά του να πει «όχι» σε πέναλτι!

Οι φιλοξενούμενοι όμως επέμειναν και ο Λαζαρίδης ό,τι δεν κατάφερε από τα έντεκα βήματα το έκανε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ισοφαρίζοντας σε 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Χασάνογλου (78′ Ιωάννου), Παπάζογλου, Πεταλωτής, Γιανναράκης, Αγγελόπουλος (67′ Τσάπαρης), Σουλεϊμάν, Τσέλα, Σαμπανίδης, Δουλγέρης, Δημητρίου (72′ Καλογιάννης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Τάμπας, Βιταλιώτης, Παπαδογιωργάκης, Λώλος, Ιμέρι, Νταβιώτης, Νάτσος, Κότσικος, Λαζαρίδης, Τσεκερίδης, ενώ έπαιξαν και οι Κοεχλέρ, Τριμμάτης, Χιλάι.