Πρωταγωνιστής ο Νίκας, στο «διπλό» του Λεβαδειακού

Τους βαθμούς της νίκης στην εκτός έδρας αναμέτρηση, κατάφερε να πάρει ο Λεβαδειακός και μάλιστα με ευρύ σκορ, καθώς νίκησε τον Απόλλων Σμύρνης στο γήπεδό του με 4-1!

Πρωταγωνιστής των Βοιωτών ήταν ο Νίκας, ο οποίος πραγματοποίησε το χατ τρικ στην αναμέτρηση και βοήθησε σημαντικά την ομάδα του.

Στο 27′ ο Νίκας άνοιξε το σκορ με πλασέ, ενώ ο ίδιος σημείωσε στο 38′ το 0-2 με σουτ μέσα από την περιοχή. Μόλις στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, στο 46′, ο Απόλλων μείωσε σε 1-2 με γκολ του Ρώσση, ενώ στο 55′ ο Νίκας και πάλι «έγραψε» το 1-3!

Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε από τον Μακρή στο 75′ με σουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Ντιντιλάς, Κανελλάκης (59′ Ντάκα), Παπακωνσταντίνου, Τασιάς, Ρώσση, Ματάι, Λάμπη, Κοφίνης, Τσιάβος, Τσεπελέ (68′ Πελέκης), Μακρυνικόλας (46′ Σερβές).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Νικολάου, Σπίρι, Μολές (60′ Ντε Νίκολο), Βήχος, Αργυρίου, Δήμος (55′ Τσάπρας), Κοτρογιάννης, Νίκας, Μακρής, Βαγκέλοφ (78′ Καραμπάς).