Πρόσφεραν θέαμα, με νικητή τον Ατρόμητο

Χόρτασε ποδόσφαιρο και γκολ όποιος βρέθηκε στο Περιστέρι και συγκεκριμένα στο γήπεδο του Ήφαιστου στον αγώνα του Νοτίου ομίλου της Superleague K15, ανάμεσα στον γηπεδούχο Ατρόμητο και την ΑΕΚ. Η ομάδα του Περιστερίου ήταν αυτή η οποία πανηγύρισε τη νίκη με το τελικό 3-2, σε ένα ματς που θα μπορούσε να ήταν πιο εύκολο για τον Ατρόμητο αλλά στο τέλος η ΑΕΚ άγχωσε τους γηπεδούχους!

Ο Ατρόμητος κατάφερε να προηγηθεί στο ματς με 3-0. Μόλις στο 5′ ο Μουντές έκανε το 1-0 και ο ίδιος στο 20′ είχε δοκάρι και τρία λεπτά μετά σημείωσε το 2-0. Το 3-0 ήρθε στο 35′ από τον Λάγγα και στο 37′ ο Δαλαμήτρας «ηττήθηκε» σε εκτέλεση πέναλτι από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Κυρίτσα.

Μάλιστα ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47′ είχε δεύτερο δοκάρι με τον Μουντέ! Και η ΑΕΚ από εκείνο το σημείο και μετά έδειξε ότι έχει… ζωή και στο 53′ μείωσε σε 3-1 με τον Λαέρτ Πάπα, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 59′ σημείωσε και το 3-2! Στη συνέχεια πίεσε η ΑΕΚ, αφού πίστεψε στην ισοπαλία, χωρίς όμως να φτάνει στην… πηγή!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πέτρος Κοντοβράκης): Νικολακόπουλος, Λεουνάκης, Ράπτης, Μπάμκας, Ζάννης, Γεροδημήτρης, Γεωργόπουλος, Καραμάνης, Δαλαμήτρας, Μουντές, Λάγγας, ενώ έπαιξαν και οι Πάζα, Λάμπρου, Μπισύρης, Σάσσαλος, Καλομοίρης.

ΑΕΚ (Βασίλης Παπαδάκης): Κυρίτσας, Πάπα, Γιαννακού, Τσαχματιώτης, Περιβολαράκης (41′ Σκαμπαρδώνης) Τσιόκρης, Καλτσάς (72′ Κοκοτσάκης) Σαράντης (41′ Βαφειάδης) Χριστόπουλος, Μιχόπουλος, Πρωτούλης (41′ Βλαχίδης).